Jesteś naszym 175793 miłym gościem
(w tym miesiącu 1084 ) .

Ankieta satysfakcji pacjenta

   
Narodowy Fundusz Zdowia

 

Programy profilaktyki nowotworów wątroby

Data dodania: 2015-05-25

31 maja - Światowy Dzień bez Tytoniu

Jak co roku zachęcamy do podjęcia decyzji o  rzuceniu palenia tytoniu. Przez cały rok służymy pomocą, fachową poradą, wdrażamy farmakoterapię. Wielu uzależnionych z naszą pomocą pozbyło się nałogu.

Zapraszamy!W bieżącym roku hasło przewodnie obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu brzmi: "Stop nielegalnemu obrotowi wyrobami tytoniowymi"

Polecamy zapoznanie się z informacją umieszczoną na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie

Data dodania: 2015-01-08

Lekarze i personel pracujący w ZOZ "Lege Artis" popiera w pełni protest Porozumienia Zielonogórskiego. Solidaryzując się z poszkodowanymi zarówno pacjentami jak i lekarzami, pielęgniarkami i położnymi, oczekujemy na szybkie, racjonalne i uczciwe rozwiązanie konfliktu.
W związku z niepełną i jednostronną informacją medialną dotyczącą powodów protestu, przedstawiamy treść postulatów PZ:

Postulaty Porozumienia Zielonogórskiego

Zniesienie limitów onkologicznych

Każdy lekarz ma prawo wydać 30 zielonych kart onkologicznych. Potem będzie następowała 10-13 tygodniowa weryfikacja słuszności decyzji lekarza. Przez ten czas lekarz nie będzie mógł wystawić ani jednej zielonej karty. Zatem limit wynosi 30 chorych na 3 miesiące.

Likwidacja możliwości jednostronnej zmiany umowy przez NFZ

Nie można zgodzić się na zawarcie umowy, która jednej ze stron (Funduszowi) daje możliwość dowolnej jej zmiany bez naszej zgody. Nowe zasady tworzenia rozporządzenia o Ogólnych Warunkach Umów nie uwzględniają wypracowania konsensusu przez organizacje związane z ochroną zdrowia, a jedynie dyktat Ministra Zdrowia.

Zmiana zasad weryfikacji ubezpieczeń przez NFZ

Fundusz chce na podstawie błędnych informacji podawanych przez system weryfikacji uprawnień usuwać deklaracje pacjentów. Wielu ubezpieczonych pacjentów zostanie wykreślonych z naszych list. Blisko połowa uznawanych przez system eWUŚ za nieuprawnionych w rzeczywistości posiada takie uprawnienia.
Wg NFZ pacjent musiałby ponownie składać deklarację w momencie, kiedy „zaświeci się na czerwono”.

Przywrócenie dotychczasowego modelu opieki nad chorymi z cukrzycą i przewlekłymi chorobami układu krążenia

Powrót do sprawdzonego modelu, który był bardzo skuteczny w profilaktyce i leczeniu naszych pacjentów. Dotychczasowe efekty to zmniejszenie ilości hospitalizacji z powodu tych chorób. Te schorzenia są chorobami cywilizacyjnymi.

Przywrócenie prawa leczenia u dermatologa i okulisty bez skierowania

Wprowadzenie skierowań powoduje przeniesienie kolejki do lekarzy rodzinnych bez ich skrócenia w tych poradniach specjalistycznych.

Nie chcemy kolejek w POZ

Do przychodni trafią pacjenci onkologiczni, dermatologiczni, okulistyczni, a także urologiczni i endokrynologiczni. Spowoduje to powstanie kolejek w naszych gabinetach. Pacjenci będą czekali na lekarza przez wiele dni. Nasi pacjenci będą zmuszani do korzystania z komercyjnej służby zdrowia.

Nie chcieliśmy takiego scenariusza, ale zostaliśmy postawieni pod ścianą. To minister zerwał negocjacje. Przepraszamy pacjentów – mówią przedstawiciele Porozumienia Zielonogórskiego.

Zakład Opieki Zdrowotnej LEGE ARTIS
38-340 Biecz, ul. Przedmieście Dolne 167
Tel. /013/ 44-700-44